Egoizm

Moim zdaniem problemem w mojej postawie przed osiągnięciem dorosłości było to, że mogłem przyjmować bycie traktowanym w sposób przemocowy tak jakbym to ja był winien tego, że staje mi się krzywda. Wściekły jestem na siostrę swoją, że potrafi tak egoistycznie zadbać o swój interes lecz i trochę ją z tego względu podziwiam. Być może nie muszę próbować jej dominować lecz mógłbym się czegoś od niej nauczyć. Niekoniecznie jest tak, że muszę wszystkich, którzy mnie jakoś niepochlebnie traktowali próbować dominować lecz mogę próbować obrócić te sytuacje na swoją korzyść, pozwolić im na mniemanie o własnej wyższości, nie próbować ich strącić z domniemanego piedestału. 

Komentarze