Marzenie o dobrym zdrowiu...
Piszę o tym marzeniu ponieważ zainspirowałem się książką Bodo Schäffer Zasady Zwycięzców. Autor jest couchem dla przyszłych ludzi sukcesu. Jednym z ćwiczeń które zalecał było zrobienie sobie albumu ze zdjęciami na temat marzeń odnoszących się do pięciu sfer życia: zdrowia, relacji, finansów, emocji, pracy. Nie chce mi się robić albumu ze zdjęciami więc opiszę to jak wyobrażam sobie zdrowie.
Obecnie nie jestem zdrowy tylko choruję na schizofrenię paranoidalną. Moim zdaniem zdrowie polega na tym, że w życiu panuje jakaś funkcjonalność. Chodzi też o to, aby nie przyzywać choroby, nie mówić brzydkich słów. Trzeba zachować jakieś poczucie odrębności od osób wulgarnych. Zdrowie kojarzy mi się także z jakimś prestiżem społecznym, który polega na tym, że inne osoby są chętne, aby ze mną współpracować. Czuję, że w moim życiu rodzinnym brakuje życzliwego odnoszenia się do mojej osoby, że ja nie zasługuję na to, aby traktować mnie w taki przemocowy sposób jak to ma obecnie miejsce. Mam zamiar się obrazić na moją matkę lecz może to nie tędy droga, w przypowieści Ewangelicznej gdy między zbożem wyrosły chwasty nie usuwało się od razu chwastów, aby nie uszkodzić zboża. Nie wiem co mogę zrobić w tej sytuacji gdy jestem przez swoją matkę traktowany w taki wulgarny i przemocowy sposób, obawiam się, że ona próbuje uczynić mnie chorym. Wstydzę się tego jak traktuje mnie moja matka chociaż to nie ja jestem tu winien. Nie tylko matka traktuje mnie źle lecz także i moje rodzeństwo. Żałuję, że powiedziałem swojej matce swoje tajemnice. Mówią mi co mam robić. Zdrowie jest dla mnie jakimś stanem niezależności, że ja nie przejmowałbym się tak bardzo tym czy inni chcą ze mną sympatyzować. Niestety moja matka jest natrętna w wywoływaniu u mnie choroby. Przychodzi do mnie przypuszczenie, że powinienem ją ukarać, a nie odnosić się do niej życzliwie. Raczej nie mam zamiaru tego robić. Tylko mógłbym jej powiedzieć, aby szukała sobie towarzystwa wśród podobnych sobie ponieważ nie chcę się z nią zadawać. Moim zdaniem droga do zdrowia wiedzie przez selekcje odnośnie tego z jakimi ludźmi się chcę zadawać.
Komentarze
Prześlij komentarz