Jak wspaniale jest osiągnąć stan głębokiego spokoju, część osiemdziesiąta piąta...
Osiemnaście miesięcy po rozstaniu się z papierosami czuję się dobrze. Jestem spokojniejszy, nastrój mam pogodny, optymistyczny, czuję się bardziej przyjazny dla samego siebie. Zastanawiam się nad tym czy warto nagrać o tym filmik i opublikować na YouTube. Myślę, że wiele jest takich osób, którym udało się przestać palić papierosy. Moim zdaniem te grupy Anonimowych Alkoholików oraz inne grupy Anonimowych Uzależnionych tworzą jakieś wspólnoty oparte na wspólnej walce o własne dobre życie. Być może potrzebuję napisać sobie CV po to, aby poczuć się bardziej zdolnym do podjęcia się pracy. Jednak jakbym cały czas pracował to nie miałbym czasu na to, aby siedzieć w domu i czytać książki. Jakbym miał opowiedzieć o swoim rzucaniu palenia to wspomniałbym o tym, że szukałem dla siebie zewnętrznej motywacji, oglądałem filmiki mówiące o tym, dlaczego warto przestać palić papierosy, czytałem wspomnienia ludzi, którzy w jakimś stopniu poradzili sobie z tym nałogiem, czytałem książkę Allena Carra o metodzie na rzucanie palenia. Szukałem też jakiegoś swojego sposobu na rzucenie palenia, próbowałem zdrowo się odżywiać, spacerowałem, medytowałem, odmawiałem modlitwy, spowiadałem się z palenia papierosów, brałem leki z cytyzyną, stosowałem autosugestię sugerującą, że już jestem gotowy na rzucenie palenia papierosów. Zapisałem się na grupę wsparcia oraz zrobiłem kurs Droga Artysty Julia Cameron.
Komentarze
Prześlij komentarz