Jak wspaniale jest osiągnąć stan głębokiego spokoju, część osiemdziesiąta druga...
Ufam, że warto opisać swoje problemy w tym celu, aby sobie z nimi poradzić i poczuć się spokojnym. Jeżeli problemy są dobrze opisane to łatwiej jest wtedy odnaleźć sensowne rozwiązanie. Czasami problem wydaje się skomplikowany i warto wtedy sformułować etapy radzenia sobie z nim, pierwsze i dalsze kroki. Czasami warto opowiedzieć o swoich problemach osobom, które udzielają wsparcia. Pomóc może przeczytanie historii osób, które sobie z danym problemem już poradziły. Przeczytać można także historie osób, które osiągnęły pożądany cel. Warto szukać rozwiązań w zgodzie ze swoją intuicją. Ja inspirowałem się dwunastoma krokami Anonimowych Alkoholików kiedy rzucałem palenie papierosów i chociaż można mi zarzucić to, że nie wypełniłem dosłownie wskazań tam zawartych to udało mi się wykonać jakąś adaptację przedstawionych tam zaleceń na swój własny użytek. Warto podjąć się osiągnięcia celu, który można sobie wyobrazić już w chwili obecnej. Można się spytać swojej intuicji czy jest dla mnie możliwe ukończenie tego kierunku studiów, jeżeli tak jest, to można się spytać co warto byłoby zrobić, aby szanse ukończenia kierunku studiów były bardziej realne. Później trzeba będzie się odwoływać do swojego wyobrażenia o ukończeniu studiów, oraz do tego co trzeba byłoby zrobić, aby ich ukończenie było bardziej realne. Czasami jest tak, że intuicja podpowiada tylko o tym, że ukończenie studiów jest możliwe natomiast nie mówi dokładnie o tym jak to będzie wyglądać. Studia niekoniecznie są wartościowe jako cel sam w sobie. Czasami lepiej uczyć się w słabszej szkole, która jest bliżej miejsca zamieszkania. Jeżeli chodzi o przyszłość to przynajmniej wydaje mi się, że intuicja coś od czasu do czasu mi podpowiada, jednak jest to poznanie częściowe i osnute mgiełką Tajemnicy.
Komentarze
Prześlij komentarz