Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część siedemnasta...

 Obecnie doznaję złego traktowania ze strony swojego otoczenia. Chciałbym przypomnieć sobie swoje sukcesy. Najbardziej zadowolony obecnie jestem z tego powodu, że przestałem palić papierosy na 21 miesięcy. Oprócz tego cieszę się z tego powodu, że osiem miesięcy regularnie uczęszczałem na pływalnie. Zachowałem jakąś zdolność zachowywania się w opanowany sposób, nawet pomimo tego, że inne osoby mi dokuczały. Bardzo pomagało mi codzienne spacerowanie. Sporo książek przeczytałem i czułem, że one swoim świadectwem jakoś się we mnie odciskały. Chciałbym napisać swoją książkę w której tłumaczę na czym polega proces poznawania, który przemienia poznającego. Moim zdaniem zdolność poznania obiektywnego jest mityczna, a człowiek jeżeli nie jest w stanie upodobnić się do przedmiotu poznawanego to staje się jego przeciwieństwem. Ciekawi mnie czy ja jakbym starał się poznać prawdę o ludziach cnotliwych to czy sam popadałbym w grzeszność. Jeżeli cieniem jest to kim nie chcę się stać to może powinienem poznać metodykę pracy z cieniem. Pytanie, które jest dla mnie ważne brzmi: kim chcesz się stać tak naprawdę? Wydaję mi się, że obecnie chciałbym zostać sportowcem. 

Komentarze