Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część dwudziesta trzecia...
Czasami jak się jest z kimś w konflikcie to warto zainwestować w dobre słowo przepraszam, chociaż czasami konflikt nie jest winą osoby ponoszącej sankcje i lepiej po prostu zerwać znajomość. Niekoniecznie tak musi być, że racja jest po stronie osoby, która może usankcjonować. Miałem taką sytuację, że byłem na słabszej pozycji w społeczeństwie niż osoba, która próbowała mnie usankcjonować i przeprosiłem ją, chociaż nie zostałem przeproszony za to co tamta osoba przeciwko mnie zrobiła. Wnioskuję zatem, że tamtej osobie chodziło raczej, aby mnie zdominować, a nie o to, aby zapanowała sprawiedliwość. Czasami nie warto przeprosić nawet jak pierwotnie zrobiło się coś złego natomiast druga osoba zachowywała się przesadnie mściwie. Chociaż mogę się mylić i może lepiej przeprosić niesprawiedliwą osobę niż tkwić w niepotrzebnym konflikcie.
Komentarze
Prześlij komentarz