Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część trzydziesta druga...
Zastanawiam się nad robieniem spekulacji. Czy warto sprzedać akcje, aby je potem odkupić taniej? Dzisiaj spadają akcje trzeci dzień i ma to związek z rynkami zagranicznymi. Spadki mogą napędzać spadki jeżeli decyzję o sprzedaży podejmuje osoba, która nie zna się na tym w co inwestuje. Sytuacja na giełdzie jednak rozwinęła się nieco inaczej i poszła dzisiaj w kierunku bocznym.
Ufam, że osoba, która się edukuje w zakresie inwestycyjnym ma większe szanse na to, aby uzyskiwać wysokie stopy zwrotu z inwestycji. Osobiście lubię książki o inwestowaniu ponieważ ich treść została utrwalona na papierze i mogę przypuszczać, że poglądy autora zostały przemyślane. Czasami związek pomiędzy nauką o inwestowaniu, a wynikami może pozostawać niejasny. Trzeba byłoby przeprowadzić jakieś badania odnoszące się do tego czy opłaca się czytać książki inwestycyjne i czy zachodzi korelacja pomiędzy czytaniem książek inwestycyjnych, a zarabianiem z inwestycji.
Komentarze
Prześlij komentarz