Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część czterdziesta czwarta...
Moim zdaniem można przyjąć jedną z czterech postaw wobec inwestowania. Pierwsza jest taka, że przyjmuje się, że inwestowanie jest łatwe i wtedy nie czyta się wnikliwie raportów, a decyzje inwestycyjne podejmuje się na wyczucie, bez dogłębnego wnikania w zawartość raportów okresowych spółek giełdowych. Druga możliwość jest taka, że inwestowanie jest średnio trudne, wtedy się szuka kogoś profesjonalnego, analizującego spółki giełdowe lub korzysta się z zapożyczonych strategii inwestycyjnych. Trzecia możliwość jest taka, że inwestowanie jest trudne, wtedy czyta się wnikliwie raporty giełdowe, zdobywa się specjalistyczną wiedzę, aby interpretować raporty giełdowe w sposób samodzielny i fachowy. Niezależnie od tego jaką strategię się przyjmie to można generować straty ponieważ człowiek jest istotą omylną. Czwarta postawa polega na posiadaniu świadomości kiedy na giełdzie grać nie warto.
Komentarze
Prześlij komentarz