Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część dziewięćdziesiąta druga...

 Czuję się atrakcyjnym mężczyzną dzięki temu, że zainwestowałem w spółkę produkującą leki, chociaż jak na razie moja inwestycja nie jest zyskowna. Chciałbym posiadać takie zajęcie, dzięki któremu będę mógł czuć się kimś atrakcyjnym. Myślę, że być może zajęciem, które mogłoby mi się podobać mogłoby być fotografowanie kobiet lub śpiewanie. Zastanawiam się nad tym co dobrego mógłbym zrobić i przychodzi mi do głowy, że gdybym zajmował się dietetyką to, większe szanse chyba miałbym jako popularyzator zdrowego żywienia niż jako dietetyk pracujący bezpośrednio z klientami. Moim zdaniem dietetyk powinien dbać o własne zdrowie także po to, aby stawać się kimś wiarygodnym dla swoich pacjentów. Myślę nad tym co mogłoby dla mnie oznaczać bycie zdrowym, jakie byłyby tego objawy. Myślę, że społeczeństwo może mieć wobec mnie takie oczekiwanie, że sobie nie poradzę w życiu i nawet może zachowywać się tak jakby tego ode mnie wymagało. Potrzebuję działać dyskretnie w sytuacji gdy nie jest popularne udzielanie mi pomocy. Moim zdaniem nie warto na wiarę przyjmować zapewnień innych ludzi, że życzą mi dobrze, że chcieliby, abym wyzdrowiał, bardzo często takie osoby cieszą się dyskretnie z moich niepowodzeń. Nie potrzebuję ujawniać tego, że myślę o innych tak jakby byli moimi wrogami, ważne jest, abym był przyjacielem samego siebie i zrobił coś, aby nim być. Zajmowanie się innymi ludźmi w sytuacji gdy myślę o nich, że są moimi wrogami nie jest dla mnie korzystne, chciałbym móc przyjąć, że są dla mnie ludźmi bez znaczenia. Jeżeli inni ludzie nie mogą dla mnie być bez znaczenia to mogliby zostać moimi sojusznikami. 

Komentarze