Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część sto ósma...
Być może tylko do pewnego stopnia tak jest, że pieniądze szczęście dają. Być może są inne źródła szczęścia, które nie wynikają z tego ile ma się pieniędzy. Być może tak jest, że człowiek szczęśliwy ma większą zdolność gromadzenia majątku. Piszę o tym mając na względzie to, że czasami zdolność sensownego inwestowania może wynikać od zdolności mądrego zarządzania swoimi zasobami pieniężnymi, ale i także czasem wolnym. Jeżeli człowiek potrafi sobą zarządzać optymalnie, to może lepiej zarządzać przepływem gotówki. Gotówka to jest w pewnym sensie energia ukryta w symbolu pieniądza. Co trzeba zrobić, aby posiadać więcej energii? Być może przydałoby się posiadać większą ilość pieniędzy po to, aby odżywiać się zdrowo. Być może dobrze byłoby chodzić do psychologa po to, aby łatwiej było podejmować w życiu sensowne decyzje. Moim zdaniem warto się gimnastykować, w szczególności ponieważ praca przy biurku może powodować problemy z kręgosłupem. Warto posiadać dobrze zorganizowaną przestrzeń we własnym pokoju. Być może warto byłoby sprzedać stare książki. Być może dobrze byłoby przede wszystkim dążyć do tego, aby samego siebie kochać, a nie do tego, aby przypodobać się innym. Chodzi o to, aby myśleć o sobie samym afirmatywnie, z upodobaniem.
Komentarze
Prześlij komentarz