Jak wspaniale byłoby osiągnąć optymalną masę ciała, część siedemdziesiąta druga...
Pamiętam, że kiedyś biegałem pięciokilometrowe dystanse i dobrze się z tym czułem. Ważyłem wtedy około dziewięćdziesięciu sześciu kilogramów i podczas biegu odczuwałem radość związaną z tym co robiłem. Czułem się atrakcyjnym młodym mężczyzną i chciałem takim pozostać jak najdłużej. Obecnie myślę, że chciałbym osiągnąć podobny stan psychofizyczny jak wtedy, jednak tylko pod pewnymi względami, ponieważ nie wszystko u mnie uległo pogorszenie. Obecnie sporo dobrego osiągnąłem dzięki regularnej praktyce medytacji, wyciszyłem się, chyba nie jestem już w stanie wewnętrznego konfliktu. Odpowiada mi taki sposób podchodzenia do życia, któremu powstawaniu sprzyja praktykowanie medytacji. Zastanawiam się czy byłbym w stanie zachować spokój gdybym prowadził bardziej intensywny styl życia. Chciałbym jednak zachować pewną kontrolę nad tym jakie bodźce pojawiają się w moim życiu, po to, aby nie przejmować się za bardzo tym, co nie jest tego warte. Obecnie czytam książki socjologiczne i nie jestem narażony na stres, który mógłbym odczuwać będąc studentem. Potrzebuję radzić sobie ze stresem w sposób korzystny dla zdrowia. Myślę, że czasami wpływ na to jak kształtuje się moje życie ma to na czym koncentruję swoją uwagę.
Komentarze
Prześlij komentarz