Jak wspaniale jest dostawać od ludzi pieniądze za czas spędzony razem, część pierwsza...
Chcę pisać o tym, co myślę na temat pracy polegającej na towarzyszeniu innym ludziom i niekoniecznie mam tu na myśli tego, aby uprawiać z nimi sex, lecz chodzi raczej o budowanie wartościowej wspólnoty, może to być coś podobnego do rodziny, nawet jeżeli nią nie jest. Myślę, że opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi częściowo polega na towarzyszeniu im, częściowo trzeba wykonać pracę polegającą na obsłudze potrzeb życiowych tych ludzi. Chodzi o zapewnianie towarzystwa, które sprzyja życiu, a nie o to, aby razem raczyć się alkoholem, nikotyną lub innymi używkami. Chodzi o to, aby osoby o ograniczonej sprawności mogły czuć się wartościowymi ludźmi i żeby miały zapewnione sprzyjające środowisko społeczne dla rozwoju osobistego.
Komentarze
Prześlij komentarz