Jak wspaniale jest dostawać od ludzi pieniądze za czas spędzony razem, część trzydziesta trzecia...
Myślę, że, aby być wartościowym towarzyszem, potrzeba dostrzegać piękny aspekt rzeczywistości i być za niego wdzięcznym. Warto, abym powiedział, że lubię coś robić w towarzystwie pięknych ludzi. Dziękuję, że mogłem się uczyć w towarzystwie pięknych ludzi. Nie zrobiłem tego, jednak jak będzie taka konieczność, to będę mógł powiedzieć coś w tym stylu. Myślę, że aby dostarczać dobrego towarzystwa trzeba wiedzieć jak się zachować. Obecnie jednak jestem zadowolony, że nie muszę przebywać wśród ludzi, z którymi nie czułem się swobodnie. Myślę, że nauka w prywatnej szkole to był etap, który się już zakończył i mogę wyciągnąć z tego doświadczenia wnioski, którymi nie muszę się z nikim dzielić. Pytanie tylko czy takie doświadczenie pomaga mi zrealizować swoje cele. Myślę, że zetknąłem się w katolickiej szkole z ludźmi, którzy dużo oceniali i porównywali się między innymi ze mną i potrzebowałem dyskrecji po to, aby posiadać wygodne warunki przebywania w towarzystwie tamtych ludzi. Niektórzy nauczyciele byli na własnym punkcie przewrażliwieni i potrzebowałem zachowywać ostrożność, aby ich nie urazić. Uczniowie przyswajali wiedzę znacznie szybciej niż ja, nie byłem w stanie za nimi nadążyć. Być może chciałem czuć się dojrzalszym od moich rówieśników i miałem ku temu słuszne powody, jednak niekoniecznie byłem od nich inteligentniejszy i nie uczyłem się tak szybko jak oni. Byłem w pewnym sensie kimś bardziej autonomicznym i psychicznie niezależnym, kimś posiadającym swoją odrębność psychiczną. Posiadałem już znaczną dorosłość i nie potrzebowałem cudzej aprobaty i uznania. Przede wszystkim jednak byłem dumny z tego jak było uformowane moje ciało i jak sprawna była moja seksualność ponieważ miałem pod tym względem przewagę nad nauczycielami oraz moimi rówieśnikami.
Komentarze
Prześlij komentarz