Jak wspaniale jest rzucić palenie papierosów, część dziewięćdziesiąta dziewiąta...
Pierwszy dzień bez papierosa wydaję mi się czymś bardzo trudnym, nie chodzi tylko o to, że taki jest. Jak myślę o rzucaniu palenia to moim priorytetem jest to, że będę się wysypiał oraz to, że będę miał czystszy umysł, w większym stopniu wolny od uwarunkowań zewnętrznych. Trzecią rzeczą są pieniądze, które dzięki temu zaoszczędzę i te, które dzięki temu będę w stanie zarobić. Anonimowi Alkoholicy nazywają siebie Alkoholikami pomimo tego, że nie piją alkoholu. Czy słuszne jest uznawać, że jestem niepalącym po dwóch miesiącach przerwy w pogrążaniu się w tym zgubnym nałogu? Jeszcze jestem w stanie czerpać satysfakcję z innych źródeł. Przyjemnie mi jest jak sobie spaceruję, czytam książki, uczę się matematyki, medytuję, przynoszę obiady i je zjadam. Czerpię dobrą radość z takich pożytecznych przyjemności, jak szukam sobie kobiety w internecie to przyjemność jest złudna. Podobnie jest z oglądaniem pornografii. Jednak najmocniej przyjemność odczuwam jak obudzę się wyspany. Nie rzucam papierosów dla kogoś innego, robię to tylko i wyłącznie dla siebie samego, inne osoby mi wręcz przeszkadzają. Mógłbym zadbać o swoją fizyczną sylwetkę i nie wrzucać zdjęć do internetu.
Komentarze
Prześlij komentarz