Jak wspaniale jest osiągnąć doskonałą wytrwałość w aktywności sportowej, część sto druga...
Uważam, że czasami trzeba się odizolować od innych osób w tym celu, aby zatroszczyć się o siebie. Nie lubię takich ludzi, którzy nadużywają czyjejś zależności ekonomicznej w tym celu, aby znieważać osoby, które są na pozycji słabszej względem nich. Doświadczyłem takiego traktowania, że inni, kiedy czuli, że mogą sobie na to pozwolić to mną poniewierali i mam tutaj na uwadze przede wszystkim zachowania mojego ojca. Spotkało mnie takie upodlajające traktowanie ze strony osoby egoistycznej i kompulsywnej, uzależnionej od autodestrukcyjnego nikotynizmu. Potężne ego może sprzyjać realizacji ambitnych przedsięwzięć. Zastanawiałbym się nad tym jak mógłbym wzmocnić swoje ego lub co mógłbym zrobić, aby je czymś zastąpić, posiadać jakąś protezę swojego ego, którym mogłyby być na przykład tytuły naukowe. Są ludzie pragnący poczuć się lepszymi ludźmi, zasługującymi na uprzywilejowane traktowanie i żeby inni przyjęli, że tak jest naprawdę zdobywają formalne wykształcenie, które niekoniecznie sprawia, że stają się mądrzejszymi ludźmi.
Komentarze
Prześlij komentarz