Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część pięćdziesiąta siódma...
Uważam, że warto być samemu ze sobą szczerym. Czasami, aby zakwestionować czyjś komunikat perswazyjny trzeba dyskretnie przyjąć postawę powątpiewacza. Piszę o tym ze względu na to, że w tak zwanych bezpłatnych szkoleniach może być zawarta jakaś perswazja skłaniająca do nierozważnych decyzji inwestycyjnych. Czasami darmowe szkolenia są finansowane przez biura maklerskie. Takie sytuacje, kiedy druga osoba zachowuje się wobec mnie nieuczciwie i zamiast się poprawić zaczyna mnie oszukiwać doświadczyłem ze strony psychiatrów oraz członków swojej rodziny. Moim zdaniem nie warto takim osobom ufać, którym zdarza się powiedzieć prawdę tylko ze względu na chęć zachowania korzystnych dla siebie pozorów, natomiast oszukują wtedy gdy postrzegają, że jest to dla nich korzystniejsze, nie mając względu na moralność i szacunek dla prawdy. Jak ktoś zrobi drugiej osobie coś złego, a potem spróbuje to naprawić, to w takim postępowaniu nie ma zasługi, robi tylko co powinien robić.
Komentarze
Prześlij komentarz