Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część sto piąta...
Czasami tak jest, że ktoś posiada akcje, które rosną i nie potrafi oszacować ile one będą jeszcze rosły i sprzedaje je z małym zyskiem, a one później nadal rosną. Co zrobić w takim przypadku? Myślę, że takie sytuacje mogą się przydarzyć każdemu, ponieważ kurs akcji jest w pewnej mierze nieprzewidywalny, trochę zależy od psychologii tłumu. Podobno jest też tak, że można posiadać psychologiczną trudność w trzymaniu akcji, które rosną. Czasami jest tak, że inwestorowi brakuje rozeznania na temat tego na ile spółka, której udziały kupił, jest wiarygodna. Czasami inwestor wątpi w wiarygodność samego siebie i nie potrafi zachować się tak jak powinien w celu uzyskania jak najlepszego zwrotu z inwestycji.
Komentarze
Prześlij komentarz