Psychowyznanie 12.10.2022
Wpadłem na pomysł, aby pisać na temat czytanych przeze mnie książek ekonomicznych. Myślę, że to może być chwytnym tematem bloga. Myślę, że sporo jest ludzi wręcz kochających pieniądze i gotowych dla nich oszaleć. Moim zdaniem trzeba posiadać zdolność odnalezienia zdrowej równowagi pomiędzy pragnieniem posiadania pieniędzy, a innymi ważnymi sprawami jak troska o szczęście rodzinne, zdrowie, pielęgnowanie swoich zainteresowań, oraz próby odpowiadania sobie na pytania dotyczące sensu ludzkiej egzystencji, a także chęcią posiadania wpływu na własne życie oraz innych ludzi. Piszę o tym z perspektywy osoby ubogiej, a i tak uważam, że jest to ważne ponieważ może być tak, że bogatym ludziom może przydarzyć się to, że zapomną o tym co jest w życiu naprawdę ważne. Niektórzy myślą o mnie, że oszalałem, ja jednak mam do samego siebie szacunek ze względu na zdolność do indywidualnego myślenia. Nie spodziewałbym się, aby ludzie, którzy żyją przeciętnym życiem byli zdolni do tak indywidualnego stylu myślenia jaki ja posiadam.
Komentarze
Prześlij komentarz