Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część osiemnasta...
Ostatnio zapoznawając się ze wskazówkami odnośnie inwestowania zetknąłem się z taką radą, aby szybko ucinać straty i pozwolić zyskom rosnąć. Rzecz w tym, że cena akcji nie idzie cały czas do góry i może być trudno ustalić kiedy warto sprzedać, kiedy warto kupić, a kiedy warto trzymać to co się ma. Moim zdaniem można próbować oszacować wartość spółki jednak jeżeli nie jest się analitycznym ekspertem to mogą wydawać się konieczne poprawki albo pogłębienie swojej wiedzy w tym temacie. Moim zdaniem warto trzymać akcje spółki tak długo jak się w nią wierzy. Trzeba jednak nieco poznać spółkę w tym celu, aby zorientować się czy warto w nią wierzyć. Nie chodzi mi tylko o rachunek ekonomiczny lecz także o to, czy to co robi spółka jest potrzebne społeczeństwu. Warto posiadać akcje firmy z którymi można czuć się dobrze.
Komentarze
Prześlij komentarz