Jak wspaniale byłoby zostać profesjonalnym inwestorem, część czterdziesta...
Przystąpiłem do czytania książki o tematyce inwestycyjnej: "wycena mini podręcznik dla inwestorów giełdowych" Aswath Damodaran. Chciałbym dzięki czytaniu tej książki posiąść jak najwięcej przydatnej dla mnie wiedzy inwestycyjnej. Zawarte w tej książce są wzory matematyczne i potrzebuję nieco więcej czasu, aby upewnić się, że zrozumiałem dobrze o co w nich chodzi. Często w takich książkach przypomina się o tym, że prognozy przyszłych zmian na giełdzie mogą być błędne i chodzi trochę o to, aby mylić się rzadziej niż reszta uczestników rynku. Ja chciałbym prowadzić coś w rodzaju dziennika swoich zachowań na giełdzie, oraz zapiski z obserwacji giełdy. Chciałbym móc podejmować decyzje w oparciu o to co sobie zapisałem wcześniej. Potrzebuję znać odpowiedzi dlaczego uważam, że dana spółka jest dobra, aby w nią inwestować albo przynajmniej tego, aby ją obserwować.
Komentarze
Prześlij komentarz